ДЕТСКА ГРАДИНА ''ПРОЛЕТ'' - град Койнаре

Отиване към съдържанието

Актуални новини

На 05.05.2018г. се проведе XIV Национален фестивал,,Гергьовден"в гр.Койнаре, организиран от НЧ,,Христо Ботев", под патронажа на Кмета на Община Червен Бряг. В този фестивал взеха участие деца от клуб ,,Пей и танцувай с мен" с ръководители г-жа Евелина Иванова и г-жа Веселка Насковска - ДГ,,Пролет",гр.Койнаре.
С цел популяризиране и съхранение на българската народна песен, децата изпяха народните песни ,,Синьо, бяло цвете" и ,,Минзухар"и изиграха ,,Гергьовски танц".

За снимки от изявата - щракнете върху този линк

Добре дошли деца и родители в Детска Градина "Пролет"!

Поставихме заедно едно ново начало - началото на 2016/2017 учебна година.

Деиности за периода септември - ноември 2016 година

1.В ДГ,,Пролет" има оборудван физкултурен салон с необходимите пособия и уреди за игра и спорт. Децата с удоволствие и радост играят там
2.,,Правилата, правилата ако знам , мага да се движа сам"-есесен спортен празник по БДП с участие на родители и деца от Трета и Четвърта група.
3.Есенен празник на здравето в група Минзухар.Децата от втора група на ДГ,,Пролет"гр.Койнаре организираха есенен парад на плодовете и зеленчуците .Заедно със своите майки приготвиха вкусни и полезни плодови салатки .
4.По проект ,,Училищен плод" в детската градина.

Предприемачество

Днес 16.11.2016г. в ДГ "Пролет" гр. Койнаре се проведе открит урок в подготвителна група 6 годишни деца, насърчаващ предприемаческото мислене и поведение.Чрез избраната тема "Семейство" децата придобиха представи за семеен бюджет - за нужди и желания, за печелене и спестяване на пари.Осъзнаха потребностите на своите семейства и техните нужди.С помощта на своите ментори и бизнес консултанти всички се включиха в изработката на различни предмети от подръчни материали. Осъзнаха важността на положения труд, оцениха подобаващо крайния продукт на своята дейност. Със събраните средства от разпродажбата на изработеното, децата ще подпомогнат бюджета на детска група "Теменужка" и деца в неравностойно положение .
Инициативата е част от Световната седмица на предприемачеството 14-20 ноември 2016г. под домакинството на Джуниър Ачийвмънт България.

Добре дошли деца и родители в Детска Градина "Пролет"!

Поставихме заедно едно ново начало- началото на 2015/2016 учебна година.

Дарихме Ви със здравец, за да сте живи здрави!

Дарихме Ви с топли думи, за да запомните този ден като един от най- милите в живота Ви!
С пита и шарена сол Ви посрещнахме отново след дългото весело лято! Завърнахте се при нас като птици, които след дълъг полет се прибират у дома.

Часът е

Назад към съдържанието | Назад към главното меню